18.9.2023

Roverský kmen

„Být rover či rangers znamená být venku, v přírodě. Zažít opravdovost na vlastní kůži. Zvládnout i malé nepříjemnosti, překonat své pohodlí. Samostatnost.“

Chystáme

Marathon dopisů – Amnesty International

Někdy dokáže obyčejný dopis změnit lidský život. V některých zemích se totiž svobodný názor nebo kritika mocných trestá. Obyčejní lidé jsou nespravedlivě vězněni a perzekvováni po celém světě. Právě takovým chceme Maratonem psaní dopisů pomoci. Přijďte tedy pomoct politickým vězňům, kteří jsou vězněni za šíření pravdy. Pomozte nám šířit ideály demokracie a svobody do světa. Stačí napsat dopis. Akce proběhne v sobotu 18.11.2023 v 13:00 v sále obecního úřadu.

Již proběhlo

Září

Hudba z FEKTu

Ve středu 20.9.2023 proběhne akce Hudba z FEKTu, kde bude vystupovat Vypsaná FiXa. Začátek je už ve 12:00, následují studentské kapely. FiXa vystupuje od 20:00. Akce se koná na parkovišti před fakultou, vstup je zdarma. Adresa je Technická 3058/10, 616 00 Brno-Královo Pole. Společný odjezd bude 17:51 ze stanice Střelice dolní.

Výpomoc s akcí Vsaduhraní

V sobotu 23.9.2023 proběhne akce Vsaduhraní. Akce se bude konat v chráněné dílně V Růžovém sadu v Ořechově. Začátek je ve 14:00. Doprava vlastní. Jako vedení R&R společný odjezd a nic s touto akcí neorganizujeme. Více informací u Verči Machátové (Záleské).

Sportovní odpoledne

V sobotu 23.9.2023 v 16:00 proběhne náš první společný podnik, který se ponese ve sportovním duchu. Sejdeme se na křižovatce ulic Trpín a K Myslivně u studny. S sebou sportovní oblečení (červené a černé tričko), pití, vhodnou obuv a dobrou náladu. Předpokládaný konec akce bude mezi 19:00 a 20:00.

JOTA/JOTI

V sobotu 21.10.2023 proběhne akce JOTA/JOTI. Akce bude v nové klubovně od 11:00. Bude možné dojít kdykoliv do klubovny a na vlastním PC/mobilu/PC na místě s ostatními se připojit. Předpokládaný konec okolo 17:00.
JOTA/​JOTI je zkratka pro Jamboree on the Air/Jamboree on the Internet, největší skautskou akci na světě. Koná se pod záštitou WOSM po radiových vlnách a online vždy třetí říjnový víkend. Každý rok se takto spojí miliony skautů a skautek ze všech koutů Zeměkoule. Jedná se vlastně o takové on-line Jamboree.
S sebou skautský kroj, šátek a dobrou náladu.
Ukončení přihlašování je v pátek 20.10.2023 ve 20:00.

Hudební schůzka

První tematická schůzka proběhne 27.10.2023 se zaměřením na hudbu. Mimo jiné chystané aktivity uspořádáme Slavíka Roverského kmene, na kterého můžete nominovat své oblíbené interprety a zároveň potvrdit svou účast/neúčast. Ukončení přihlašování je ve středu 18.10.2023 v 16:00.